• ესპანეთის სამეფოს შინაგან საქმეთა მინისტრი მომსახურების სააგენტოს ესტუმრა
საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით მყოფი ესპანეთის სამეფოს შინაგან საქმეთა მინისტრი - ფერნანდო გრანდე მარლასკა გომესი, დელეგაციასთან ერთად, შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს ეწვია.
მომსახურების სააგენტოში სტუმრებს საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილემ - გიორგი ბუთხუზმა, მომსახურების სააგენტოს დირექტორმა - ბესიკ ტეფნაძემ და სააგენტოს სხვა ხელმძღვანელმა პირებმა უმასპინძლეს. დელეგაციას თან ახლდა საქართველოს ელჩი ესპანეთის სამეფოში - ილია გიორგაძე.
ესპანეთის დელეგაციის წევრები ადგილზე გაეცნენ მომსახურების სააგენტოს მუშაობის სპეციფიკას, ქართული მართვის მოწმობების კატეგორიებსა და გაცემის წესს, აგრეთვე იმ სერვისებს, რომლებსაც სააგენტო მოქალაქეებს სთავაზობს. სტუმრებმა ასევე დაათვალიერეს სააგენტოში არსებული ინფრასტრუქტურა.
ვიზიტის ფარგლებში, გუშინ ესპანეთის სამეფოს შინაგან საქმეთა მინისტრი საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრს შეხვდა. ვახტანგ გომელაურმა მხარეთა შორის მართვის მოწმობების ურთიერთაღიარების შესახებ შეთანხმების გაფორმების საკითხზე ისაუბრა და ხაზგასმით აღნიშნა, რომ საქართველოს შიდასახელმწიფოებრივ კანონმდებლობაში შეტანილი ცვლილებების შედეგად, ქართული მართვის მოწმობების ევროკავშირის სტანდარტებთან ჰარმონიზაცია განხორციელდა.

• The Minister of Internal Affairs of the Kingdom of Spain visited the Service Age...
The Minister of the Interior of the Kingdom of Spain - Fernando Grande-Marlaska Gomez, paying an official visit to Georgia along with the delegation visited the Service Agency of the Ministry of the Internal Affairs.
Deputy Minister of Internal Affairs of Georgia, Giorgi Butkhuzi together with the Director of Service Agency – Besik Tepnadze and other heads of the unit hosted the guests at the Service Agency. The delegation was accompanied by the Ambassador of Georgia to the Kingdom of Spain - Ilia Giorgadze.
The members of the Spanish delegation got acquainted with the specifics of the work of the Service Agency on the spot, the categories and the procedure for issuing Georgian driving licenses, as well as the services the Agency offers to the citizens. The guests also got familiarized with the existing infrastructure of the Agency.
Within the framework of the visit, yesterday the Minister of the Interior of the Kingdom of Spain met with the Minister of Internal Affairs of Georgia. Vakhtang Gomelauri talked about the signing of the agreement on mutual recognition of driving licenses between the parties and emphasized that as a result of the amendments implemented in the national legislation of Georgia, the Georgian driving licenses were harmonized with the EU standards.